Ubezpieczenia Turystyczne

Ubezpieczenie  to kompleksowa ochrona w podróży!

B.P. Mazur-Tourist   poprzez  współpracujące  firmy zapewnia szeroki zakres ubezpiecznia

Wskaz cel i date podróży a my przedstawimy  odpowiedni wariant  dla Ciebie , w zależności od wysokości i zakresu ochrony, którą chcesz zostać objęty. W różnych wariantach poprzez firmy ubezpieczeniowe z którymi współpracujemy zapewniamy  koszty leczenia, ratownictwa i transportu, assistance, NNW, następstwa chorób przewlekłych, uprawianie sportu, ubezpieczenie bagażu podróżnego. Ważnym segmentem ubezpieczeń  są  ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji i przerwania podróży. 

 

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami:

Opłaty za usługi medyczne czy pomoc służb ratunkowych są różne w zależności od kraju, do którego wybieramy się na urlop. Już w samych Alpach różnice mogą być znaczące. Na przykład we Francji czy w Niemczech, prawdopodobnie nie zapłacimy za ratunek, natomiast w Alpach austriackich czy włoskich – w zależności od regionu – musimy się liczyć z wydatkami.

 

 – Usługi, które w Polsce pokrywa NFZ, czyli takie, które nie obciążają bezpośrednio naszej kieszeni, w innym kraju są płatne. Przykładowo, koszty akcji ratowniczej w Polsce zostaną zrefundowane, podczas gdy na Słowacji już niekoniecznie. U naszych południowych sąsiadów taka akcja jest w całości płatna i rachunek za nią może wynieść nawet kilkanaście tysięcy euro

 

Także wydatki poniesione na leczenie w zagranicznych placówkach mogą być różne. Podróżując po Unii Europejskiej oraz krajach należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA): Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii, powinniśmy się zaopatrzyć w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Procedura jej wyrobienia jest prosta. Dostępny na stronie NFZ wniosek należy przesłać do oddziału wojewódzkiego lub delegatury Funduszu, a następnie odebrać stamtąd gotową kartę. Do wniosku konieczne jest dołączenie dokumentu potwierdzającego aktualność ubezpieczenia zdrowotnego (np. ZUS RMUA, dowód wpłaty składek). EKUZ gwarantuje nam możliwość skorzystania na rachunek NFZ jedynie z podstawowej pomocy medycznej, na zasadach obowiązujących w danym kraju i w placówkach działających w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

 

 – Jednak nawet jeżeli jesteśmy w posiadaniu karty EKUZ, nie oznacza to, że wszystkie koszty leczenia poniesione za granicą zostaną uregulowane. Dajmy na to w Szwajcarii będziemy zmuszeni pokryć 50 proc. wydatków związanych z transportem do szpitala, we Francji najczęściej będzie to 80 proc. kosztów leczenia –

 Część wydatków nie jest w ogóle refundowana przez zagraniczne systemy opieki zdrowotnej. Nie ma też możliwości, by zostały one rozliczone z NFZ.

 

 – Nie ma co liczyć na zwrot kosztów transportu medycznego do kraju czy badań specjalistycznych. Jak wiadomo, powyższe usługi nie należą do najtańszych, więc zdecydowanie warto wykupić polisę, która zagwarantuje nam zwrot tego rodzaju wydatków. Ubezpieczenia turystyczne zazwyczaj oferowane są w pakiecie, który oprócz ubezpieczenia kosztów leczenia obejmuje także NNW. Dzięki takiej polisie wypłacone zostanie jednorazowo świadczenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu.

 

Dlatego wariant naszego ubezpieczenia powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb. – Koszty leczenia za granicą mogą być od kilku do nawet kilkunastu razy wyższe niż w Polsce, a ubezpieczenie wykupione przez biuro podroży czy sama karta EKUZ mogą okazać się niewystarczające – dodaje Agnieszka Madziar.

Pacjentka zgłosiła się do szpitala w Denver (USA) z ostrym bólem brzucha. Rozpoznanie: Zapalenie wyrostka robaczkowego. Koszty:

  • laparoskopia: 1 493 USD,

  • dodatkowe badania w szpitalu: 167 USD,

  • operacja: 30 000 USD,

  • ambulans, opieka lekarska: 1 240 USD.

Razem: 33 000 USD

 

Mężczyzna zasłabł na statku u wybrzeży Argentyny i uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Doszło do zatrzymania krążenia, konieczna była reanimacja. Procedury: transport z portu do szpitala ambulansem. Rozpoznanie: zapalenie płuc przyczyniło się do zaostrzenia chorób układu sercowo-naczyniowego.

  • wszczepienia stymulatora serca: 13 000 USD,

  • Koszty leczenia: OIOM, Holter, EKG, echokardiografia: 8 164,46 USD.

  • Transport do Polski: 3 519 USD,

Razem: 24 700 USD